Menu
ÚHKT

Den otevřených dveří v ÚHKT

Nahlédněte s námi do tajů nenahraditelné lidské tekutiny a přijďte se dozvědět více nejen o své krvi. Kdy? Ve čtvrtek 22. září od 10 do 14 hodin. Těšíme se na Vás!

Vážení návštěvníci a příznivci Ústavu hematologie a krevní transfuze,

dovolujeme si Vás pozvat na Den otevřených dveří v ÚHKT, který proběhne v našem areálu již ve čtvrtek 22. září.

Na co se můžete těšit?

 • Krev pod mikroskopem: mezi 11. a 14. hodinou budete mít možnost prohlédnout si krev pod mikroskopem v naší morfologicko-cytochemické laboratoři – samozřejmě s odborným výkladem a možností ptát se na cokoli s krví spojené (pro skupinky 5 až 8 zájemců).
   
 • Krevní obraz: po 11. hodině si budete moci nechat na ambulanci odebrat vzorek krve pro malý krevní obraz.
   
 • Odběrový sál: od 12 do 14 hodin budou probíhat prohlídky našeho odběrového sálu, kam dárci přicházejí darovat plnou krev. Sálem vás provede a na vaše dotazy bude odpovídat zástupkyně vedoucí transfuzního oddělení MUDr. Jana Hrušková  (zhruba 8 skupin po maximálně 10 zájemcích).
   
 • Separátory krevních složek: od 13.30 do 14 hodin budete mít možnost nahlédnout do odběrového sálu se separátory, na nichž odebíráme od dárců například krevní destičky. Více o separacích krevních složek se při tom dozvíte od vedoucí aferetického oddělení doc. MUDr. Zdenky Gašové, CSc., která bude k dispozici i pro vaše dotazy (2 až 3 skupiny po maximálně 7 zájemcích).
   
 • Vzácná krevní onemocnění a transplantační program ÚHKT: v několika blocích krátkých přednášek našich lékařů se dozvíte více o vzácných krevních onemocněních a transplantačním programu v ÚHKT, lékaři budou k dispozici i pro Vaše dotazy:
  • 10:15 - MUDr. Věra Geierová z Centra pro trombózu a hemostázu: O hemofilii a vzácných poruchách krevní srážlivosti
  • 10:45 - MUDr. Markéta Šťastná Marková, CSc., z transplantační jednotky a jednotky intenzivní hematologické péče: Transplantace kostní dřeně a transplantační program ÚHKT
  • 11:15 - MUDr. Věra Geierová: O hemofilii a vzácných poruchách krevní srážlivosti
  • 11:45 a 12:15 - MUDr. Jan Válka z laboratoře anémií: O vzácných onemocněních krve
  • 13:00 a 13:30 - MUDr. Antonín Vítek, vedoucí lékař naší transplantační jednotky a jednotky intenzivní hematologické péče: Transplantace kostní dřeně a transplantační program ÚHKT
 • Vzkazy a obraz: na připravenou tabuli budete moci psát či lepit své vzkazy (i dotazy) našim lékařům, sestřičkám, ale i pacientům a dalším. A na jedné ze stěn v chodbě naší nemocnice vznikne obraz ze samolepek post-it, který přímo na místě vytvoří mladý umělec Tomáš Krč.

Veškeré potřebné informace o programu se dozvíte v den konání při vstupu do areálu ÚHKT z ulice U Nemocnice 2094/1, Praha 2 (naproti vchodu do VFN).

Těšíme se na Vás!